Internationale belangstelling voor 31e Parkloop

SCHOONHOVEN - De wind speelde een grote rol tijdens de 31e editie van de Parkloop. Het was een ongewone editie, want de organisatie mocht zich verheugen op internationale deelname. Enkele dagen voor de start werd er gebeld met de mededeling dat twee Kenianen willen meelopen in voorbereiding op de marathon van Leidsche Rijn. Geen probleem, maar er konden geen toezeggingen wat betreft financiën worden gedaan. Geen probleem vonden de deelnemers/
De twee Kenianen werden vergezeld door twee Marokkanen die de Parkloop eveneens een goede voorbereiding vonden op hun wedstrijd van een week later. Ondanks dat enkele deelnemers het er niet helemaal mee eens waren, zij zagen de winstpremie aan hun neus voorbij gaan, konden de vier zonder enige problemen aan de wedstrijd beginnen.
Direct vanaf het startschot waren het de vier die er als een haas vandoor gingen en de overige deelnemers als figuranten achter zich lieten. Hans Sterrenburg die als volger op de fiets achter hen aan reed, had de grootst mogelijke moeite om de lopers bij te houden. Sobhi Abdelhak en Bouaroui Driss de twee Marokkanen uit Rotterdam en de twee Kenianen Musa Cherutich en Daniel Rotich lieten het publiek genieten van echte topsport.
Moordens was het tempo dat zij aan de dag legden en het was mooi om te zien dat de twee volgfietsers er een goog tempo in moesten houden om de lopers voor te blijven.

Parcoursrecord
Het parcoursrecord zou er aan gaan. Dat was zeker. Dit stond al sinds 1996 op een tijd van 30.32 en was gerealiseerd door een Rus. Maar het zou zeker geen stand houden, ondanks dat de wind niet echt mee werkte. De eerste echte ronde van 1860 meter werd gemeten in een tussentijd van 5.34 en dat was snel. Het viertal bleef bij elkaar totdat in de derde ronde doorgang de nummer twee, Daniël Rotich, een kleine achterstand opliep. Deze had hij bij de laatste doorkomst nog steeds, maar met een ongelooflijke tussensprint wist hij de groep bij het bruggetje in het park weer in te halen. Toch moest hij hier zijn tol voor betalen, want tijdens de laatste honderden meters moest hij de versnelling van Sobji Abdelhak laten voor wat het was.
De twee anderen wisten deze wel te pareren zodat een hevige strijd om de winst ontstond. Het publiek stond te klappen en met een ongelooflijke eindsprint was het de Marokkaan Sobhi die in een schitterend nieuw parcoursrecord van 29.38 als eerste over de finish kwam. De drie anderen deden niet voor hem onder en kwamen praktisch in dezelfde tijd over de finish. Zonder ook maar een druppel zweet liep het viertal terug om vervolgens nog even uit te lopen. Het was alsof zij net uit de kleedkamer kwamen. het record zal zeker nog jaren blijven staan of er moeten volgend jaar nog meer van deze toppers per ongeluk in de Zilverstad belanden.

Zoeken



Website sponsors