Menno Beck ook in Schoonhoven de beste

SCHOONHOVEN- Doordat het park aan een grote renovatie onderhevig is moest de organisatie van de 35e editie van de Parkloop van Avantri een aangepast parcours klaarmaken. Het weer dat zoals gewoonlijk tijdens de Schoonhovense kermis regenachtig is hielp ook deze middag niet mee, want doordat er omstreeks het middaguur een fikse regenbui ontstond bleven er waarschijnlijk toch veel atleten weg. Het deelnemersveld van 138 viel daarom flink tegen, maar de strijd was hierdoor niet minder. Zeker als je een topper uit de eigen gelederen als deelnemer hebt, die zich weer naar het oude niveau wil tillen. Menno Beck, die enkele weken geleden in Lekkerkerk al liet zien op de weg terug te zijn, liet zich ook in de Parkloop zien.
Toen de lopers van de tien kilometer van start gingen, viel het weer mee en kon iedereen zich opmaken voor een mooie wedstrijd. De drieënveertig lopers probeerden zoveel mogelijk bijeen te blijven, maar na drie kilometer dacht favoriet Menno Beck daar anders over. Met een versnelling wist hij de achtervolgers op het verkeerde been te zetten en was het alleen Avantriaan Jan de Ruiter die zijn clubgenoot bij kon houden. Hoewel hij hem naderde, was het voor De Ruiter niet mogelijk voor hem om het gat te dichten. Net als in Lekkerkerk kon Menno Beek laten zien wie als enige recht had op de overwinning. Hij wist in een tijd van 33.30 minuten zijn tegenstander zo'n 22 seconden voor te blijven en de 35 editie van de Parkloop op zijn naam te schrijven. Winnaar Beck, die zich voorbereidt op de marathon van Rotterdam, om daar de tien kilometer te lopen kon spreken van een geslaagd optreden. Zijn opponent, die in leeftijd bijna twintig jaar ouder is, was zeker niet ontevreden en zijn tweede plaats was een welkome verrassing. Bij de prestatieloop van de tien kilometer was geen podiumplaats weggelegd voor een regioloper. Erik Keukens uit Haasstrecht kwam op ruim 2.30 binnen van de nummer drie Richard Verberne uit Mijdrecht.
Als het weer meezit en de renovatie van het Springerpark erop zit kan de 36e editie weer zijn normale parcours hebben, met een deelname die zeker een veelvoud van dit zal zijn.

Zoeken



Website sponsors