Michael Woerden mist bij Parkloop het podium

Michael Woerden greep bij de Parkloop in Schoonhoven naast een podiumplaats. De atleet uit Mijdrecht finishte 'slechts' als vierde in de wedstrijd over 10 kilometer (36.18 minuten). Wél was Woerden de snelste in zijn leeftijdscategorie (M35). De zege in de zilverstad ging naar Ramdan Snoussi. De loper uit Veenendaal had ruim anderhalve minuut voorsprong op Woerden. Tussen deze twee in finishten Rik Wolswinkel (Loopgroep Aart Stigter, 35.18) en Tekeye Gebrselassie (IJsselstein, 35.49).
Overigens gebruikte Woerden de loop in Schoonhoven als opwarmer voor de halve marathon bij de Braassemermeerloop in Roelofarendsveen. Daar finishte de Mijdrechtenaar als tweede, achter Oskar de Kuijer. "Ik liep een heel mooie tijd: 1.11.24 uur. Na zo'n 15 kilometer had ik even een slecht moment en daarvan profiteerde De Kuijer optimaal." In Schoonhoven moest Woerden zich een beetje inhouden. "Je weet gewoon dat wanneer je de dag erna een halve marathon loopt je niet kort daarvoor onder de 36 minuten moet gaan op een 10 kilometer. Misschien had ik wel geluk dat ze in Schoonhoven niet zo hard vertrokken. Dan heb je toch minder aandrang om toch te volgen."Woerden werkt toe naar de marathon van Utrecht (25 april).
Hazerswoudenaar Harm van Bruggen sloot de Parkloop af als achtste (37.18 minuten, snelste in M50). Voor hem eindigden Stolwijker Jaco van Buren (36.29) en Jos Schinkel van het organiserende Avantri (36.44). Snelste vrouw op de 10 kilometer was Ilonka van den Hengel (39.19), voor Marleen Zijderlaan (Avantri, 44.39).

Zoeken



Website sponsors