Halve Natuurmarathon


Wedstrijdverslag

15 maart 2015
Lekkerkerk


Het lijkt al een eeuwigheid geleden, maar vandaag staat er dan eindelijk weer eens een halve marathon op het programma en wat voor één, de Halve Natuurmarathon in Lekkerkerk, jaarlijks één van de hoogtepunten in onze regio.
Als ik even snel de uitslagen bekijk dateert mijn laatste halve marathon al van 5 januari 2014 terwijl ik er vroeger ieder weekend één liep. Tijden kunnen veranderen, de trainingen op zondagmorgen bij Avantri zijn daar debet aan. De gezelligheid wint het van de kilometers.
Het is lekker fris weer. Namens Avantri zijn er veel lopers die mee zullen lopen. Maatjes Astrid, Aad en Janet zijn ook van de partij, al zal Janet vanwege een blessure aan haar peesplaat zelf niet lopen maar ons begeleiden op de mountainbike.
Aad komt op de fiets vanuit Schoonhoven en is even voor 10 uur bij me waarna we naar Lekkerkerk rijden en daar aankomen rond 10.15 uur, nog tijd genoeg om gezellig wat te kletsen, het startnummer op te halen en ons klaar te maken voor de strijd die gaat komen.
Aad heeft gisteren al ruim 26 kilometer gelopen in Nijverdal op een trail en doet het vandaag rustig aan. Het plan is rond de 6 minuten per kilometer. Zelf is het plan om 5 minuten per kilometer te gaan lopen en als doel onder de 1.45 uur te lopen.
Vooraf nog even een groepsfoto met Alexandra, Koos, Tiny, Janet, Aad, Astrid, Cecile, Mandy en Charles, waarna we nog wat in gaan lopen.
Ik ben flink verkouden, loop constant te hoesten en het lijkt wel of vanaf mijn borst naar boven alles vol zit, maar hopen dat ik dat een beetje los kan lopen.
Ik start rustig naast Aad, maar na een paar honderd meter besluit ik wat te versnellen en begin met inhalen van langzamere lopers. Voor me zie ik dat zich een hele grote groep begint te vormen van een mannetje of 30, dat is lekker. Ik sluit aan bij de groep en langzaam schuif ik naar voren. Ook Aart de With zit in deze groep, Aart is een collega van Janet en ze zijn samen naar Lekkerkerk gekomen.
Als we rechtsaf het weiland in gaan haal ik de rest van de groep in en loop dan op kop. Als we uit het weiland rechtsaf slaan de Tiendweg Oost op krijg ik de wind pal tegen en die is best heftig. Na een kilometer buffelen komt de grote groep me weer voorbij en ik sluit netjes achteraan na net een bekertje water te hebben gepakt bij de eerste drankpost.
Na het stuk tegenwind slaan we linksaf en heb ik mijn ritme weer gevonden. Het pelotonnetje valt uiteen in twee delen. Arie van Buren van Start zit nu in deel 2 en is in mijn leeftijdscategorie een concurrent. Op de 10 van Roodenburg was ik net terug van mijn blessure en had ik nog niet de inhoud om Arie achter me te houden, hij was daar de laatste ronde veel sterker, maar eens kijken hoe het op de langere afstand van vandaag af zal lopen.
Aan het einde van de weg slaan we rechtsaf en gaan nu over een weiland vol met molshopen. Als trailert gaat dit mij goed af en sommige anderen hebben er moeite mee en laten een gat vallen. Werner Noorlander loopt daar wel super overheen. Aan het eide van het weiland slaan we rechtsaf de Tiendweg op en hebben we de wind weer pal tegen. Ik versnel wat om weer in het steeds kleiner wordende groepje te komen. Een stuk voor de groep uit zie ik ook Nico van den Heuvel lopen, ook hij is een leeftijdsgenoot in het klassement, al lijkt hij te ver weg.
Na het lange stuk Tiendweg volgt de afslag naar rechts, Schaapjeszijde op, hier zie ik toch diverse lopers die lopen te ploeteren over de vele sintels en ongelijke paden zodat ik makkelijk weer wat lopers in kan halen.
Janet fiets links van me over de weg en maakt wat foto's, verder kan ze er slecht bij komen. We slaan linksaf de Graafkade op waar we natte voeten krijgen.
Ik haal nu zelfs Nico van den Heuvel in die er doorheen lijkt te zitten. Opeens komt Michel van der Meer me voorbij, die is dit jaar erg in vorm, ook bij de 10 van Roodenburg liep hij voor me. Ik probeer aan te sluiten, maar dat kost kracht. Opeens komt Nico me weer voorbij en sluit aan bij Michel. Met z'n drietjes lopen we verder, ik op het tandvlees in laatste positie.
Na de lange Graafkade volgt de Elserkade waar Michel een gat slaat, Nico moet passen en ik was er al eerder af. Op de Elserkade blijkt duidelijk dat ik meer trails loop en ik loop langzaam in op Nico en haal hem dan ook in, al kan ik nooit echt een gat slaan. Als we de Elserkade verlaten neem ik nog een bekertje water en haalt Nico me weer in.
Het is nu nog 5 kilometer naar de finish. Nico heeft een klein gaatje geslagen en voor hem loopt een dame. Het duurt twee kilometer voor ik Nico weer heb bijgehaald en hem langzaam inhaal. Nico roept dat ik gewoon mijn eigen tempo moet blijven lopen en niet naar hem moet kijken. Ik versnel langzaam nog wat, ik ben over het moeilijke punt van tegenwind en onverharde moeilijke paden heen en begin me weer super te voelen. De dame voor me heeft nog aardig wat voorsprong maar ik zie dat ik snel aan het inlopen ben. Een kilometer voor de streep haal ik haar in en ze bijt zich aan me vast richting finish. Nico zet ook nog alles op alles om erbij te komen, maar als ik nogmaals versnel moet de dame me laten gaan en komt ook Nico er niet meer bij. Als ik over de finish kom geeft mijn klokje 1.41.24 aan, een mooie tijd gezien de omstandigheden en het parcours en ik ben er erg blij mee. Niet kapot gegaan, een nette hartslag die alleen op het einde even net over de 160 kwam. Dit geeft goede hoop voor Rotterdam.
Bruto is de tijd 1.41.34 en die van Nico knap 1.41.47 , we hebben elkaar naar een mooie tijd gejaagd.
Aad loopt een nette 1.56.36 , op het gemak onder de 2 uur na de ruim 26 van gisteren en het lijkt wel of hij het allemaal niet voelt. Aart loopt een mooie 1.44.11 , zijn doel was ook de 1.45
Na de finish nog even staan kletsen met de vele bekenden, maar al snel de kleedruimte opgezocht, het is best fris als je bezweet in het windje staat. De verwarmde schuur is ideaal om je in om te kleden, douches zijn er helaas niet. Massage is wel mogelijk, Susanne en Dineke nemen menig hardloper onder handen. Aad laat zich lekker masseren en Nico is er erg hard aan toe, die is erg diep gegaan.
Na het omkleden begeef ik me naar de partytent waar het reuze gezellig is. Er is gratis eten en drinken, allemaal super geregeld. Ik doe een bijdrage in de bus en neem een bakje soep en een lekkere pannenkoek, later volgden er nog twee pannenkoeken en is was weer het mannetje.
Na gezellig met Aad, Aart, Arie, Ab, Mandy en Janet te hebben gekletst gaan we naar huis na weer een super dag. De organisatie olv Mels verdient een dikke pluim.

Zoeken



Website sponsors