Vechtloop
Wedstrijdverslag
Maarssen
Na de Nazomerloop voelde het lichaam nog super. Daar niet voluit gelopen en zin om nog meer te gaan lopen. Op maandag met Aad een kleine 15 kilometer wezen trailen op onze vrije dag, het was warm, maar goed te doen. Ondanks de twee loopjes op zondag en maandag toch zin om vanavond in Maarssen te gaan lopen. Daar begint om 19.30 de Vechtloop, die heb ik vorig jaar ook gelopen en is best leuk om te doen.
Je kunt daar kiezen tussen een 5 en 10 voor de volwassenen, uiteraard kies ik dan voor de 10 kilometer. De afgelopen dagen best veel vocht verloren met de warmte en vandaag op mijn werk in de showroom bij 35 graden was het ook niet anders. Helemaal okselfris ben ik dan ook niet, maar ik heb er wel zin in.
Het is weer een strijd om op tijd weg te komen. Spullen mee en om 18.00 uur gelijk weg is het plan, maar er belt nog een klant op. Ik hoop dat je er nog bent, ik ben bijna bij jullie. Wat doe je dan ? De klant is koning. Ik wacht wel weer even. Om 18.15 uur arriveert hij, excuses. Snel afsluiten, alarm erop. Oei, toeters en bellen klinken, er staat ergens nog een zone open. Ik heb al een vermoeden, de monteurs hebben begrijpelijk het dakluik open gezet met de warmte maar zoals zo vaak ook het luik weer niet dicht gedaan bij vertrek. Snel naar boven, luik dicht doen en nogmaals het alarm erop. Nu als een speer weg.
De reis gaat voorspoedig. Ik arriveer om 19.10 uur in Maarssen. Snel naar de inschrijving en daarna omkleden. De na-inschrijving kost 7,50 maar dan ontvang je bij de finish ook nog een shirt, die prijzen vallen alleszins mee. De verzorging onderweg is prima. Sproeier onderweg, diverse waterposten, goed geregeld allemaal. Als ik de kleedruimte uit kom heb ik nog 7 minuten, nu nog even naar het toilet. Er zijn 2 dixy's, maar bij allebei is het wc papier op. In de omkleedruimte is het toilet bewust dicht gedaan en hangt een briefje dat we ons naar de dixy's moeten begeven. Tja, en nu ? Ik moet best nodig. Even iemand van de organisatie aangeklampt en ja hoor, uit een materiaalhok krijg ik een rol papier. Snel naar de dixy en dan naar de start. Als ik aansluit heb ik nog wel 20 seconden over maar sta in de smalle winkelstraat waar de start is, helemaal achteraan, dat kost tijd. Nu gaat het me niet om de tijd, dus dat is geen enkel bezwaar.
Het duurt na de start 1 minuut 17 voordat ik over de streep kom. Nettotijden doen ze niet aan, dus de tijd op de klok zal ook mijn tijd zijn. Wat is het doel ? Gewoon lekker lopen en heel blijven, maar wil wel een beetje doorlopen. Een mooi doel om bruto onder de 50 minuten te duiken wellicht? Dat ga ik proberen.
Het schiet in het begin voor geen meter op, het is slalommen tussen langzaam verkeer, over het gras om toch de langzamere lopers in te halen op de smalle volle paden, dat kost kracht. Het is mega benauwd en de benen voelen ook niet héél fris meer, maar het gaat best aardig nog. Het parcours gaat langs singels in het centrum, over bruggetjes, is best een mooi stadje en een leuke ronde van 5 zo die we twee keer afleggen. Er is best veel publiek op de been die ons aan staat te moedigen.
Na ronde 1 zie ik dat de klok zo'n 10 seconden boven de 25 minuten zit, ik heb dus al een minuut ingelopen op het schema, nu is het verschil niet zo groot meer. Ik laat het tempo iets zakken, mijn hartslag is al wat omhoog gegaan en ik wil morgen ook weer gewoon gaan trainen, niet te gek dus.
De kilometertijden liggen een fractie onder de 5 minuten en na 7 kilometer loop ik gelijk met mijn doel. De laatste 3 kilometer gaan weer iets sneller en onder de 50 ga ik ruimschoots halen.
Op het laatste rechte stuk plaats ik nog een serieuze versnelling en kom bruto binnen in 49.31 , netto 48.14 , een mooie tijd gezien de omstandigheden. Voel me nog steeds sterk en helemaal niet moe, maar zweet me een ongeluk. Een kwartier na de finish loopt het nog steeds met stralen van mijn lichaam.
Na een half uurtje uitzweten naar de Spider, dak open en lekker uitwaaien.
Aad was gaan fietsen vandaag en wilde komen kijken, maar was helaas te laat, maar wel een super actie. Zonde dat het niet is gelukt.
Was weer een heerlijke avond zo.