Derde Kerstdagloop


Wedstrijdverslag

27 december 2019
Arnhem


Na een Kerst met veel (te veel) eten is het lekker om daarna weer te kunnen bewegen. Zelf ging ik traditioneel ieder jaar naar Vugt voor de Kangoeroeloop op tweede Kerstdag, maar dat is er nu niet meer bij. Thuis allerlei plannen en dan dus niet rennen op de tweede Kerstdag, maar in dit geval dus net een dag later, de zogenaamde Derde Kerstdagloop in Arnhem.
Door drukte zijn Ina en ik vrij laat. Nog even zoeken, auto parkeren en op een drafje naar de sporthal. Nog even omkleden, naar het toilet en dan naar de start. Ina is al bij de start als ik aan kom rennen. We hebben nog een minuutje over, pfff, weer gered.
Het is bij de start vreemd geregeld, er komen op datzelfde moment lopers binnen van andere afstanden en bij het verlaten van de baan kruisen we ook het pad van de lopers die binnen gaan komen, maar bij ons zonder incidenten toch goed verlopen.
Maar eens kijken hoe het met de vorm is gesteld. Het is een mooi parcours, ook veel door de bossen en stukken onverhard. Het is echt genieten.
We hebben niet echt een doel wat tijd betreft, ik streef er met Ina altijd naar om op de 6 minuten per kilometer uit te komen, al zal dat met de onverharde stukken vandaag niet gaan lukken.
Het eerste stuk is vlak en goed begaanbaar, dat geeft dan gelijk een tijd van 28.27 op de 5 kilometer, op de 10 is dat 1.00.28 , er zitten best wat pittige stukken bij die het tempo eruit halen, maar het gaat nog steeds goed.
Na 15 kilometer komen we door in 1.30.59 maar begint het wat moeizamer te gaan.
De 20 gaat in 2.03.55 waarna we de laatste kilometer nog net lopen in 6 vlak en de eindtijd uitkomt op 2.09.55 , gezien de zwaarte van het parcours een keurige tijd en we hebben volop genoten. Na afloop nog even gepraat met Haroldinio van Sportplanet waarna we op het gemak terug lopen naar de auto en onderweg een lekkere bak koffie pikken. Was weer een heerlijke dag.

Zoeken



Website sponsors